حیات خلوت

What are the wonders of my world

سیصد و چهل و یکک

جمعه, ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۰۱:۴۸ ق.ظ

ولی یه چیزی که فهمیدم اینه که نه اونی که استخدام میشه لزوما دیگه شاده، نه اونی که کنکور جای خوب قبول میشه لزوما قرار درونی میگیره، نه اونی که ازدواج مطابق معیار میکنه لزوما خوشحال و رمانتیک و راضی ادامه میده. فهمیدم که رضایت، شادی، قرار و آرام گرفتن یه چیزیه که تو همیشه باید براشون کار کنی رو خودت، براشون تلاش کنی، براشون مناسبت اختصاص بدی و مدام مواظب خودت و پیرامونت باشی. دقیقا همون جمله ی عاشق شدن سخت نیست، عاشق موندن سخته. عاشق موندن، کار میخواد و بلدی! 

اگه استخدام شدیم، اگه ازدواج کردیم، اگه کنکور قبول شدیم، اگه یکی یکی تارگتای تو دفترچه رو تیک زدیم باز هم مواظب خودمون و درونمون و روحیه مون و قرارمون باشیم که احساس خوشبختی امریست درونی قطعا و حتما و بلا شک! 

 • ۹۶/۰۴/۲۳
 • جیرجیرک .

نظرات (۶)

 • محمد حسین
 • چقدر از اعماق وجودم قبول دارم اینو واقعا ...
  حیف که اینطوری نیستم ، حیف ...
  پاسخ:

  باش ولی
 • احمد احمدی
 • برشی از رمان خارق العاده بینوایان، از جناب ویکتور هوگو(بخشی از برشی که برای معرفی رمان در وبلاگ کتاب بازان، انتخاب کردم)، که متناسب با این پست است:

  از نزدیک به زندگی بنگرید. این زندگی چنان ساخته شده است که در همه جایش عقوبتی احسس می شود.
  آیا شما آن کسید که خوشبخت نام دارد؟ - بسیار خوب؛ با اینهمه همه روزه غمگین هستند.- هر روز، اندوه بزرگی یا پروای کوچکی ویژۀ خود دارد. دیروز برای سلامت کسی که نزد شما عزیز است می لرزیدید، امروز بر سلامت خود بیمناکید. فردا اضطرابتان راجع به پول خواهد بود، پس فردا زخم زبان یک مفتری اندوهگینتان خواهد ساخت؛ پسین فردا بدبختی یک دوست سبب تأثرتان خواهد شد؛ سپس بدی یا خوبی هوا، پس از آن شکستن یا گم شدن چیزی گرانبها. پس از آن تفریحی که بدلیل آن وجدان و ستون فقرات ملامتتان میکنند؛ یکبار دیگر، جریان امور عمومی. – این درصورتیست که دردهای دل را بشمار نیاوریم و همچنین امتداد مییابد. ابری از میان میرود، ابر دیگری پدیدار میشود. در هر صد روز بزحمت یک روز اتفاق میافتد که آفتاب شادمانی برای شما بدرخشد و حال آنکه شما از افراد نادری هستید که سعادت دارند! اما دیگر آدمیان، ظلمت راکد برسرشان افتاده است.
  روح های خردپیشه، این عبارت را کمتر بکار میبرند: «خوشبختان و بدبختان».
  در این جهان که مسلماً دهلیز عالم دیگری است خوشبخت وجود ندارد. تقسیم واقعی بشری از این قرار است: روشنان و تاریکان.
  کاستن از تعداد تاریکان و افزودن بر تعداد روشنان هدف اصلی است. از این است که فریادکنان میگوییم؛ آموزش! دانش! خواندن را آموختن، روشن کردن آتش است. از هجی کردن هر هجا شراره یی بیرون میجهد.
  در واقع کسی که میگوید: روشنایی، واجب نمیآید که بگوید: شادمانی. – آدمی در روشنایی رنج میبرد؛ افراط در آن می سوزاند. شعله دشمن بال و پر است. سوختن و از پرواز وانماندن خارقه یی از نبوغ است.
  هنگامی که بشناسید و هنگامی که دوست بدارید، بازهم رنج خواهید برد. روز با چشم اشکبار بوجود میآید. روشنان اگر هم هیچ مورد برای گریستن نداشته باشند بر ظلمت زدگان می گریند.»
  پاسخ:
  بسیار تکان دهنده و تاثیرگذار بود، ممنونم، خیلی زیاد
  رضایت به فکره
  مهم اینه چی تویه ذهنته
  افراد زیادی بودن که در موقعیت های مشابه ، احساس های متفاوت داشتن
  مثلا یکی میبینی بیماره ، به خاطر مریضیش اعصاب و روان خودش رو به هم میریزه
  یکی همون مریضی رو داره ولی با این تفکر که لابد یه خیری توش برام هم اعصابش رو خیلی هم آروم نگه میداره تا اون دوران بگذره
  کلا فکر خیلی مهمه
  پاسخ:

  بله منظور منم دقیقا همین بود
 • بانوچـ ـه
 • واقعا این رو از اعماق قلبم قبول دارم چون تجربه کرده...
  ما آدما گاهی فکر می کنیم اگر فلان اتفاق بیفته همه چی خوب میشه و ما شاد و خوشبخت میشیم اما بعد می بینیم اون اتفاق افتاد اما همچنان احساس رضایت و خوشبختی نداریم...

  پاسخ:

  بله دقیقا. شادی رو باید هر لحظه جستجو کرد
 • قاسم صفایی نژاد
 • سلام
  انسان همواره دنبال کمال مطلق هست. بنابراین از رسیدن به آرزوهای موقتش رضایت درونی تمام براش حاصل نمیشه. وقتی براش رضایت کامل و پایدار حاصل میشه که به کمال مطلق برسه.
  پاسخ:

  درسته حرفتون، ولی منظور من رضایت از همون هدف کوتاه مدت بود، نه رضایت مطلق، من باب همون هدف تنها. 
 • بانوچـ ـه
 • سلام عزیزم
  این هفته حزب دوم و سوم جزء 7 رو بخون ان شاءالله

  به نیت سلامتی پدر و مادرا و حاجت روایی ثریا شیری
  پاسخ:

  سلام ثریا جون، دستت مرسی
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی